מעיין ספיר
ב', ג'
מדעים, קיימות

מטרות

1) התלמידים ילמדו על איכות הסביבה ומדוע חשוב לשמור עליה.
2) התלמידים ילמדו לעשות שימוש חוזר בחומרים.
3) התלמידים יבינו ששינוי גדול מתחיל משינוי קטן.

פתיחה (10 דק')

אחלק לכל ילד דף עם מילות השיר “אני ואתה נשנה את העולם”, ובנוסף אקרין את השיר על הלוח. לאחר מכן, אדון בקצרה עם הילדים על משמעות השיר. אשאל מה המשפט שחוזר על עצמו הכי הרבה בשיר ומה הוא אומר? הם אנחנו באמת יכולים לשנות את העולם רק אני ואתה? אגיד לילדים ששינוי גדול מתחיל משינוי קטן ושאם כל אחד מאתנו יעשה את כל המאמצים על מנת לשמור על סביבה נקייה, ביחד נגרום להצלחה. בסיום, אשמיע את השיר. (10 דק’).

גוף (30 דקות)

אקרין במצגת על גבי הלוח את הספר “פרח פרח אל תבכה” ולאחר מכן נדון ביחד על הספר. אשאל את הילדים על מה מדבר הספר? מה אנחנו יכולים לעשות בשביל לשמור על סביבה נקייה ושהפרחים ימשיכו לחייך? המסר של הספר הוא: הפרח בוכה בסביבה מלוכלכת – ומחייך כאשר שומרים על הניקיון. אם כל אחד מאתנו ידאג לניקיון בסביבתו הקרובה, יהיה הרבה יותר טוב – גם לנו וגם לסביבה. (10 דק’).

 

פעילות יצירה:פעילות היצירה תהיה בעזרת גלילי נייר טואלט, בקבוקי פלסטיק קטנים, כוסות חד פעמיות, דפים, עיתונים, צלחות חד פעמיות (דברים שניתן למחזר).

אקרין לילדים באמצעות מצגת, דוגמאות לדברים שניתן ליצור משימוש חוזר בחומרים בסיסיים שנמצאים בכל בית. ולאחר מכן, כל ילד יקבל חומרים וייצור יצירה משל עצמו (למשל: מעמד לטושים, בובה, רעשן, אגרטל, שלט לחדר, צמיד). תוך כדי היצירה אשמיע את השיר “אני ואתה נשנה את העולם”. (20 דק’)

סיכום (5 דק')

סיכום השיעור בכמה משפטים + הצגת התוצרים בפני הכיתה. תלמיד שירצה להציג את היצירה שלו במליאה, יגיע לקדמת הכיתה \ יעמוד במקום שלו ויציג. (5 דק’).

קבצים וחומרי עזר

קישורים

1
הגב

avatar
1 תגובות פתילים
0 תגובות בנושא
0 עוקבים
 
התגובה הגיב ביותר
הערה החמה ביותר תגובה
1 מחברי תגובות
וועלינו מחברים תגובות אחרונות
  הירשם  
החדש ביותר הוותיק ביותר הצביעו ביותר
הודע על
וועלינו
אוֹרֵחַ
וועלינו

איך שיעור על קיימות מתחיל ב’אחלק לכל ילד דף’???????????????????????????????????

0