יואב אבידן
ד', ה'
שפה

מטרות

מטרה כללית: התלמידים ידעו לשייך שמות
מטרות אופרטיביות: התלמידים יכתבו שייכות לשמות עצם
מטרות חברתיות: עבודה בזוגות ושיתוף פעולה

פתיחה (10 דק')

כל אחד מהתלמידים יקבל כרטיסיה. על הכרטיסייה יהיה כתוב סיומת אחת של שייכות, לדוגמא: הן,יה, ייך, יך..
עליכם לכתוב שלושה שמות עצם ולשייך אותם.
לדוגמא: סיומת: י (שלי) – חצרי, גני, דירתי.
שלי –  ביתִי       שלנו- ביתנו

שלךָ – ביתךָ      שלכם-ביתכם

שלךְ – ביתךְ      שלכן-ביתכן

שלו – ביתו        שלהם- ביתהם

שלה – ביתָהּ       שלהן- ביתהן
אעשה טבלה על הלוח עם כל הסיומות וכל קבוצה של תלמידים תגיע ללוח ותמלא את הטבלה.

גוף (20 דקות)

כל קבוצת ילדים תצא להסתובב במסדרון, אבקש מכל תלמיד למצוא  שלושה שמות עצם שראו במרחב ולכתוב אותם במחברת.

לאחר שחזרו לכיתה עליהם להטות את השם לדוגמא:
שלי, שלנו, שלה, שלכם, שלהם, שלהן, שלך (זכר), שלך(נקבה)
המילה: שולחן- שולחני, שולחנה, שולחנכם, שולחנם…
השיעור שלנו- שיעורנו
השיעורים שלנו- שיעורינו (עם י’)
הקלמר שלך- קלמרך
הקלמרים שלך- קלמרייך (פעמיים י’)
החלונות שלה- חלונותיה (עם י’)
החלון שלה- חלונה (עם מפיק)
העפרונות שלך- עפרונותייך (פעמיים י’)
העיפרון שלך-עפרונך

לאחר שסיימו את המשימה על כל זוג תלמידים לבדוק אחד השני.

סיכום (10 דק')

לאחר שבדקו בזוגות אבקש ממספר זוגות לתת דוגמאות ונבדוק אותם יחד במליאה

קבצים וחומרי עזר

קישורים

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד
המשאבים טובים ועדכניים
השיעור משלב כלים דיגיטלים
דירוג כולל לשיעור זה הממוצע הגדול

1
הגב

avatar
1 תגובות פתילים
0 תגובות בנושא
0 עוקבים
 
התגובה הגיב ביותר
הערה החמה ביותר תגובה
1 מחברי תגובות
ayaladamri3@walla.com מחברים תגובות אחרונות
  הירשם  
החדש ביותר הוותיק ביותר הצביעו ביותר
הודע על
ayaladamri3@walla.com
אוֹרֵחַ
איילה

לא שאלה אלא תודה. עזרתם לי!

2+